قیمت گلند ضد انفجار

قیمت گلند ضد انفجار

قیمت گلند ضد انفجار موضوع بسیار ساده و در عین حال پیچیده‌ای است. چرا که همانطور که برای بسیاری از کالاها نمی‌توان قیمت دقیق مشخص کرد؛ و پارامترهای زیاد و متفاوتی، در قیمت نهایی آن کالا نقش دارند؛ قیمت گلند ضد انفجار هم از این قائده مستثنی نیست؛ و بسته به برند و سایز آن‌ و همچنین مشخصات فنی آن، قیمت متفاوتی دارد. در ادامه پارامترهایی که بر روی قیمت گلندهای ضد انفجار نقش اساسی دارند؛ را بر می‌شماریم.

عوامل موثر بر قیمت گلند ضد انفجار

نوع گلند ضد انفجار

به طور کلی گلندهای ضدانفجار به دو دسته‌ی اصلی تقسیم بندی می‌شوند:

  • گلند ضد انفجار بدون آرمور
  • گلند ضدانفجار آرموردار

گلند ضد انفجار بدون آرمور قابل نصب بر روی کابل های بدون آرمور یا بدون محافظ می‌باشد؛ ولی گلند آرموردار بر روی کابل های آرموردار نصب می‌شود؛ و از کابل در برابر فشارهای فیزیکی محافظت می‌کند.

به طور کلی قیمت گلندهای آرموردار نسبت به گلندهای بدون آرمور بالاتر است. که البته دقت کنید که در زون‌های عملیاتی با خطر آتش سوزی و انفجار، حتما باید از گلندهای آرموردار استفاده شود.

سایز گلند ضد انفجار

سایز هر نوع گلند ضد انفجاری را بر اساس قطر و سایز کابل گلند اندازه‌گیری می‌کنند. و این موضوع برای هر دو نوع گلند آرموردار و بدون آرمور به همین صورت است. اندازه‌ی گلندهای موجود در بازار ایران عبارتند از:

  • گلند ضد انفجار سایز M12 الی M100
  • گلند ضد انفجار سایز PG11 الی PG63
  • گلند ضد انفجار سایز ۱/۴ اینچ الی ۳ اینچ

جدول محاسبه سایز گلند ضد انفجار

یعنی مقیاس های اندازه گیری سایز گلند در سه دسته قرا می‌گیرند؛ و قیمت گلند ضد انفجار بر اساس نوع آرموردار یا بدون آرمور و همچنین بر اساس سایز گلند محاسبه می‌شود. اما در یک توضیح کلی همانطور که می‌دانید هر چه سایز گلند بیشتر می‌شود، قیمت آن به نسبت افزایش می‌یابد. و چنانچه گلند شما آرموردار باشد باز قیمت آن در همان سایز، نسبت به گلند بدون آرمور بیشتر است.

جنس گلند ضد انفجار

انواع گلندهای موجود دربازار هر کدام از لحاظ جنس بدنه با یکدیگر تفاوت دارند و بنابراین تاثیر بسزایی بر روی قیمت گلند ضد انفجار می‌گذارند. به طور کلی گلند ضد انفجار از لحاظ جنس، در ۴ گروه تقسیم بندی می‌شوند، که عبارتند از:

  • گلند ضد انفجار پلاستیکی
  • گلند ضد انفجار برنجی
  • گلند ضد انفجار فولاد ضدزنگ
  • گلند ضد انفجار آلومینیومی

به دلیل اینکه کاربرد هر یک از گلندهای نام برده شده در بالا، بر اساس زون عملیاتی و همچنین شرایط محیطی با یکدیگر فرق دارند؛ منطقی است که قیمت آن‌ها نیز متفاوت باشد. در ادامه می‌توانید جدول قیمت جنس‌های مختلف گلند را بر اساس سایز آن‌ها، مشاهده کنید. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

جدول قیمت گلند ضدانفجار استیل براساس سایز آن

مارک گلند ضد انفجار

همانطور که می‌دانید شرکت‌ها و برندهای متفاوتی در ایران و سراسر دنیا اقدام به تولید انواع تجهیزات ضد انفجار از جمله گلندهای ضد انفجار کرده‌اند. ضمن این که هر کدام از شرکت‌ها سعی بر این داشته اند که انواع گلند را بر اساس نوع آرموردار یا بدون آرمور و همچنین در انواع جنس‌ها و سایز‌های گوناگون تولید کنند. در نتیجه هزاران گلند با ویژگی‌ها و کاربردهای متفاوت در بازار وجود دارد؛ که قیمت گلند ضد انفجار هم بر اساس این همه تنوع محصول، می‌تواند بسیار متفاوت باشد.

در ادامه انواع برندهای گلند ضد انفجار را معرفی می‌کنیم؛ که شما می‌توانید با کلیک بر روی هر کدام از آن‌ها وارد صفحه‌ی مربوط به آن شوید و اطلاعات زیادی در مورد انواع آن‌ها، ویژگی‌هایشان و همچنین قیمت آن‌ها به دست آورید.

حال که با عوامل اصلی تاثیرگذار بر قیمت گلند ضدانفجار، آشنایی پیدا کردید؛ در ادامه می‌توانید قیمت انواع سایزهای گلند ضدانفجار را بر اساس جنس آن‌ها، به طور کامل و در قالب جدول، مطالعه کنید.

قیمت انواع گلند ضد انفجار

در ابتدا جدول قیمت سایزهای مختلف گلند ضد انفجار آرموردار برنجی، بر اساس واحد پول یورو آورده شده‌است.

جدول قیمت گلند ضدانفجار برنجی آرموردار

شمارهنوع گلند(برنجی)سایز گلندقیمت
۱گلند ضدانفجار آرموردارM16۵ یورو
۲گلند ضدانفجار آرموردارM25۷/۵ یورو
۳گلند ضدانفجار آرموردارM32۱۰/۵ یورو
۴گلند ضدانفجار آرموردارM40۱۵ یورو
۵گلند ضدانفجار آرموردارM50۲۰ یورو
۶گلند ضدانفجار آرموردارM63۳۵ یورو
۷گلند ضدانفجار آرموردارM75۵۱ یورو
۸گلند ضدانفجار آرموردارM90۹۸ یورو

لازم به ذکر است که سایز M20 گلند ضد انفجار آرموردار برنجی، خود در سه مدل مختلف و با قیمت‌های متفاوت در بازار موجود می‌باشد. در جدول زیر انواع مدل های سایز M20 گلند ضد انفجار آرموردار برنجی مورد بررسی قرار داد شده‌است.

شمارهمدل گلند ضدانفجار آرموردار برنجی سایز M20قیمت
۱مدل OS۵ یورو
۲مدل O۵ یورو
۳مدل A۶ یورو

تا اینجا قیمت سایزهای مختلف گلندهای آرموردار برنجی را مشاهده کردید. گلندهای بدون آرمور برنجی هم دقیقا در همین سایزها موجود است؛ ولی همانطور که گفته شد قیمت آن‌ها از نوع آرموردار کمتر است.

جدول قیمت گلند ضدانفجار پلاستیکی بر اساس سایز آن

جدول قیمت گلند ضدانفجار برنجی بدون آرمور

شمارهنوع گلند(برنجی)سایز گلندقیمت
۱گلند ضدانفجار بدون آرمورM16۴ یورو
۲گلند ضدانفجار بدون آرمورM25۶ یورو
۳گلند ضدانفجار بدون آرمورM32۷/۵ یورو
۴گلند ضدانفجار بدون آرمورM40۱۲ یورو
۵گلند ضدانفجار بدون آرمورM50۱۶ یورو
۶گلند ضدانفجار بدون آرمورM63۲۶ یورو
۷گلند ضدانفجار بدون آرمورM75۳۸ یورو
۸گلند ضدانفجار بدون آرمورM90۷۱ یورو

همانطور که سایز M20 گلندهای ضد انفجار آرموردار درسه مدل مختلف موجود است؛ گلند ضد انفجار بدون آرمور هم به همین صورت است. درادمه جدول قیمت سایز M20 گلندهای ضد انفجار بدون آرمور برنجی را مشاهده کنید.

شمارهمدل گلند ضدانفجار بدون آرمور برنجی سایز M20قیمت
۱مدل OS۴ یورو
۲مدل O۴ یورو
۳مدل A۴/۵ یورو

به منظور کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت انواع تجهیزات ضدانفجار و خرید گلند ضدانفجار با بهترین قیمت، کافی است با شماره‌های ۰۲۱۸۸۵۴۵۱۳۸ و ۰۳۱۳۲۳۴۲۲۲۴ تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره ببرید. همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما خواهند بود.